Po co dziecku wczesna nauka czytania?

Po co dziecku wczesna nauka czytania?

Często rodzice zastanawiają się w jakim celu uczyć czytać (#naukaczytania) dziecko w wieku przedszkolnym.

„Przecież na wszystko przyjdzie pora.”, „Dziecko pójdzie do szkoły i tam będzie musiało nauczyć się czytać.”, „Po co przyśpieszać coś w rozwoju…”…

Takie i inne zdania często padają z ust rodziców. Jednak pracując z dziećmi widzę jakie trudności napotykają na swojej drodze, gdy idąc do pierwszej klasy mają problemy ze złożeniem sylab w wyraz, nie wiedzą co przeczytały, a co za tym idzie przestają mieć zapał i chęci do nauki, a także do rozwijania czytania.

Dziecko w wieku przedszkolnym (#przedszkole), które zaczęło przygodę z czytaniem jest tym zafascynowane, rozwija wyobraźnie, wzbogaca słownictwo, daję możliwość poszerzania rozwoju poznawczego dziecka, a przede wszystkim ma ułatwiony start szkolny.

Czytanie to niezbędne umiejętność…

Często zdarza się tak, że do pierwszej klasy trafiają dzieci, które potrafią czytać i takie, które jeszcze nie zdobyły tej umiejętności… Często czują się one gorsze, nie mają chęci na naukę czytania, idzie im gorzej, zamykają się w sobie. A czytanie (#czytanie) to umiejętność niezbędna na każdym etapie nauki.

Więc jeśli ktoś z Państwa zastanawia się czy warto… to uważam, że warto.W razie wątpliwości – służę radą i zapraszam do współpracy.

powrót do BLOGA